Пронос після антибіотиків: ознаки, що робити?

Діарея після прийому антибіотиків - явище нерідке. Вона може мати різні причини. Деякі препарати діють на мускулатуру шлунково-кишкового тракту як стимулятори. Особливо часто це трапляється при прийомі еритроміцину. Під його впливом прискорюється робота м'язів кишечника і шлунка, в результаті розвивається пронос після антибіотиків, що робити в такій ситуації і де шукати порятунку - знає не кожен. Прочитайте рекомендації в нашій статті, сподіваємося, вони допоможуть.

Ознаки проносу від антибіотиків

Порушення рівноваги кишкової мікрофлори:

  • він починається через кілька днів після початку прийому препаратів і може закінчити не відразу після припинення прийому,
  • пронос після антибіотиків не дуже сильний,
  • калові маси не містять гною або крові,
  • недуга не ускладнений підвищенням температури, болями в животі або поганим самопочуттям.

Що робити при проносі, викликаному прийомом сильних антибіотиків? Зазвичай після одужання немає необхідності приймати спеціальні медичні заходи для відновлення мікрофлори, вона відновиться природним шляхом.

Що робити при проносі після прийому антибіотиків?

Рідкий стілець, викликаний подразнюють ліків на м'язи шлунково-кишкового тракту, має наступні характеристики:

  • виникає пронос після прийому перших же доз антибіотиків,
  • не буває занадто сильним (не частіше 3-4 разів на день),
  • не викликає болю в животі, підвищення температури і погіршення самопочуття, єдиний можливий неприємний симптом - здуття живота,
  • калові маси не містять крові,
  • якщо припинити прийом ліків, припиниться і пронос.

Дані препарати руйнують природну мікрофлору кишечника. Діарея найчастіше буває викликана саме цією причиною.

Антибіотики вбивають частину «корисних» бактерій, що населяють слизову оболонку товстого кишечника. Це провокує активне зростання «шкідливих» бактерій, які не сприйнятливих до дії цих препаратів. Токсичні продукти метаболізму «шкідливих» мікроорганізмів викликають розлад травлення і, як наслідок, розслаблення кишечника.

Псевдомембранозний коліт - причина проносу після антибіотиків.

Це досить небезпечна інфекція, не виключений навіть летальний результат (приблизно 2-6% випадків). Вас має насторожити, якщо у вас:

  • кал спочатку зеленуватого кольору з неприємним запахом, потім стає водянистим і слизових,
  • в калових масах кров,
  • підвищена температура,
  • болю в животі (можуть бути як слабкими, так і сильними),
  • нудота, блювота, загальна слабкість.

Імовірність розлади від ліків, що пригнічують мікрофлору, підвищується, якщо ви:

  • довго їх приймаєте,
  • приймаєте одночасно кілька препаратів.

При кесаревому розтині, будь-яких інших порожнинних операціях високий ризик зараження, тому від медикаментів не вдасться відбутися. Але хворі проносом після антибіотиків не знають, що робити, якщо стан різко погіршується або не стабілізується робота кишечника протягом 2-3 тижнів. Не рідкісні випадки, коли доводиться переглядати терапію, міняти препарати. Про всі скаргах неодмінно розкажіть лікарю.

Follow us

Don't be shy, get in touch. We love meeting interesting people and making new friends.